Sport

W pierwszym spotkaniu mundialu Kadra Kataru przegrała z narodową kadrą Ekwadoru w inauguracyjnym meczu światowego czempionatu rezultatem 0:2!

Drużyna Ekwadoru triumfuje z reprezentacją narodową Kataru w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata rezultatem 0:1!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która ma miejsce co cztery lata. Piłkarscy kibice z całego świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjny mecz mundialu i ciężko temu zaprzeczyć. W taki sam sposób było w przypadku mundialu w Katarze, który wystartował w poprzedni weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która wyglądała fenomenalnie poprzedziła inauguracyjny mecz. Później jednak nadeszła pora futbolu i futbolowi fani znajdujący się na stadionie a także przez odbiornikami oczekiwali świetnego widowiska. Emocji nie brakowało już od początku meczu, gdyż piłkarze narodowej reprezentacji Ekwadoru bardzo szybko zdobyli gola. Już w 3 minucie do siatki trafił Valencia i zdawało się, że reprezentacja narodowa Kataru będzie mieć ciężko w tym meczu. Jednak sędzia tego pojedynku zdecydował się prześledzić z pomocą systemu VAR poprawność tego gola i okazało się, iż w chwili podania napastnik znalazł się na spalonym. Gospodarze mundialu mieli więc naprawdę dużo szczęścia w tej sytuacji.

Mimo anulowania pierwszego trafienia narodowa reprezentacja Ekwadoru nie planowała zaprzestać atakowania. Zawodnicy zespołu narodowego Ekwadoru nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku, nieustannie przy tym tworząc groźne sytuacje. Zawodnik narodowej reprezentacji Ekwadoru kilka minut później znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem kadry narodowej Kataru i został powalony przez niego. Sędzia główny nie zastanawiał się ani chwili i zarządził jedenastkę, a bramkarzowi pokazał żółtą kartkę. Jedenastkę na gola zmienił zawodnik kadry Ekwadoru Valencia. Narodowa drużyna Kataru prezentowała się bardzo słabo wobec zespołu narodowego Ekwadoru. Nie widać było pomysłu na to spotkanie, a golkiper kadry Ekwadoru przez sporą część meczu był bezrobotny. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wpadł drugi gol dla reprezentacji Ekwadoru, a autorem znowu był Enner Valencia. W trakcie pierwszej połowy meczu nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Obie drużyny w trakcie II połowy zdecydowanie zredukowały tempo i na boisku działo się mało. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 2 do 0 dla narodowej drużyny Ekwadoru, która doskonale zaczęła ten mundial. Z kolei narodowa kadra Kataru jest w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć trudności z awansem do kolejnej fazy.